Viljandimaa Aasta Tegu 2022
Tunnustuse „Viljandimaa Kodanikuühiskonna Aasta Tegu" eesmärgiks on märgata ja innustada kodanikualgatuse valdkonnas silmapaistvalt tegutsenud isikuid ja ühendusi. Tunnustatakse tegevust, mis on kogukonnale tähelepanuväärset mõju avaldanud ja aidanud teadvustada kodanikualgatuse tähtsust meie kogukondade arengus.
Konkursile Viljandimaa Aasta Tegu esitati sellel aastal 22 aasta tegu, mille seast valis komisjon koosseisus Kai Kannistu, Elmo Puidet, Eda Soovik, Imre Annus, Evelyn Härm ja Priit Oks välja 7 tegu, mis läksid maakonnalehes Sakala digihääletusele.
Konkursile Viljandimaa Aasta Tegu esitati sellel aastal 22 aasta tegu, mille seast valis komisjon koosseisus Kai Kannistu, Elmo Puidet, Eda Soovik, Imre Annus, Evelyn Härm ja Priit Oks välja 7 tegu, mis läksid maakonnalehes Sakala digihääletusele.
25. novembril 2022 toimus Viljandis, Paruni Trahteris Viljandimaa kodanikeühenduste tänupäev, kus kuulutati välja nii komisjoni kui ka rahvahääletuse poolt valitud aasta tegu.
Seekord ühtisid komisjoni ja "Sakala" lugejate arvamused ning 2022. aasta kodanikuühenduste Aasta Tegu oli......
Jämejala vaimse tervise küla park
Jämejala vaimse tervise küla park on dendroloogilise hindamise tulemusena nimetatud Viljandimaa kõige liigirohkemaks pargiks ja asub Viljandi haigla psühhiaatriakliiniku territooriumil. Mittetulundusühing Loome Sillad nägi võimalust muuta park atraktiivseks külastuspaigaks kogukonnale.
Parki loodi kümme infopostkasti, kus on peidus informatsioon puu kohta, mille juures postkast asub (puu nimetus eesti ja ladina keeles, lühikirjeldus ja pilt). Infopostide eriline disain kutsub tutvuma seal sees asuva infomaterjaliga, mis aitab pargiala paremini tundma õppida ning puuliikidest rohkem teada saada. Infopostkastid annavad võimaluse korraldada territooriumil orienteerumismänge.
Väärtuslikemate puude ümber ehitati puidust istumispingid (kokku viis), kus saab lõõgastuda, puudelt endasse energiat laadida ja pargis elavaid oravaid vaadata. Lisaks renoveeriti vanad pargipingid (kokku kuus), mis paiknevad pargi keskel kulgeval jalutusrajal.
Renoveeriti üle neljakümne aasta seisnud purskkaev ning vahetati välja vanad kiviplaadid purskkaevu ümber. Parki rajati uus jalutusraja pikendus, et oleks võimalik pargi algusest kõndida äsja renoveeritud purskkaevuni.
Pargi keskele moodustati kiviring, kus saab nautida parki, korraldada vestlusringe, koosolekuid või isegi teraapiaseansse.
Pargi arendustööd on toonud Jämejala vaimse tervise küla parki tagasi elu! Kõiki neid vabatahtliku tööna korraldatud tegevusi vedasid eest Viljandi haigla psühhiaatriakliiniku tublid tegevusjuhendajad, kes motiveerisid patsiente tööteraapia korras õppima uusi oskusi pargi atraktiivsemaks muutmisel oma kogukonnale.
Täname omalt poolt kõiki tegijaid ja märkajaid, kes pidasid 2022 Aasta Tegu vääriliseks just meie Jämejala vaimse tervise küla parki!