Kommenteeri

Kogukonna Kooli esimene koolitus edukalt lõpetatud!

Kogukonna Kooli esimene töötuba – Viha valitsemise töötuba, mida viis läbi Sergei Drõgin (Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia), on nüüd edukalt lõppenud! Töötubade seeria algas juba jaanuari teises pooles ning kestis veebruari lõpuni, kokku toimus 8 kohtumist. Suur saavutus on see, et ametlikult lõpetasid koolituse 20 osalejat, mis tähendab, et esmakordselt väljastati Jämejalas patsientidele ja klientidele koolituse ametlik tõend Ülikoolist!

Töötuba toimus Kogukonna Kooli projekti raames, mille käigus töötatakse välja Jämejala vaimse tervise külasse ravi toetavate teenuste programm. See pakub patsientidele, klientidele ja töötajatele erinevatest valdkondadest töötubasid, huviringe ja koolitusi, et toetada vaimset tervist ja igapäevaelu oskusi. Projekti rahastab KÜSK (Kodanikuühiskonna Sihtkapital) ning selle kestvus on 01.06.2024 - 30.12.2025.

Töötuba täitis oma eesmärki – osalejad said teadmisi viha mehhanismidest, õppisid praktilisi tehnikaid emotsioonide juhtimiseks ning said arutleda ühiselt igapäevaelu situatsioonest. Esmase tagasiside põhjal võib öelda, et töötuba oli osalejate jaoks kasulik ning muutused osalejate teadlikkuses ja oskustes olid märgatavad:

✔️ Teadmised viha mehhanismidest suurenesid oluliselt – kui enne töötuba hindas enamik osalejatest oma teadmisi keskmiseks või nõrgaks, siis töötoa järel peeti oma arusaama märgatavalt paremaks.
✔️ Tõusis enesekindlus viha kontrollimisel – kui eelnevalt märkis 50% osalejatest, et nende võime viha valitseda on keskmisel tasemel, siis töötoa lõpus hindasid paljud seda tugevamaks.
✔️ Viha mõju igapäevaelule ja suhetele vähenes – mitmed osalejad tõid välja, et nad oskavad nüüd paremini konflikte lahendada ning tunnetavad vähem viha negatiivset mõju oma suhetele ja otsustele.
✔️ Praktilised oskused leiti eriti väärtuslikeks – osalejad rõhutasid, et just praktilised harjutused ja arutelud andsid neile võimaluse oma oskusi igapäevaelus rakendada.

Osalejad kiitsid koolitajat, Sergei Drõginit, kelle avatud ja kaasav õpetamisstiil tekitas turvalise ja toetava õpikeskkonna. “Koolitaja selgitas keerulisi teemasid lihtsalt ja arusaadavalt,” märkis üks osaleja, lisades, et “harjutused olid väga kasulikud ning aitasid paremini mõista, kuidas viha igapäevaelus juhtida”. Samuti toodi esile koolitaja oskus tekitada arutelusid ning pakkuda praktilisi lahendusi reaalse elu olukordadele.

Täname südamest kõiki osalejaid ja koolitajat! See oli Jämejalas esmakordne koolitus oma formaadilt ja sisult, seades olulise verstaposti edaspidiseks.

Jätkame Kogukonna Kooli programmi uute tegevustega ning loodame, et ka edaspidi saavad meie osalejad võimaluse arendada end ja omandada praktilisi oskusi eluks. 🚀

📌 Hoia meie tegemistel silma peal ja tulevased koolitused leiad Kogukonna Kooli infost!


Lisa kommentaar

Email again: